Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Begagnade Bilaffär

Pavilion 8

Begagnade Bilaffär Detta projekt är en butik för försäljning av begagnade bilar. De hoppas att butikens image kan jämföras med designkänslan hos en bilfabrik. Utrymmet är fullt av grönska och gården skiljer sig från andra butiker. Därför använder designen formförändringarna hos korrugerade stålplåtar för att förmedla delar av byggnadens strömlinjeformade känsla och rymdspänningen. Den traditionella innergården är skapad för att förbinda utomhusgrönskan med inomhusutrymmet, öka känslan av transparens och belysning och förstärka rummets visuella effekt.

Projektnamn : Pavilion 8, Designers namn : Yao Chi Shih, Kundens namn : SYC Architects.

Pavilion 8 Begagnade Bilaffär

Denna fantastiska design är en vinnare av bronsdesignpris i arkitektur, byggnad och struktur designtävling. Du bör definitivt se den bronsbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa arkitektur-, byggnads- och strukturdesignverk.

Dagens designlegende

Legendariska designers och deras prisbelönta verk.

Designlegender är extremt kända designers som gör vår värld till en bättre plats med sina goda mönster. Upptäck legendariska designers och deras innovativa produktdesign, originalkonstverk, kreativ arkitektur, enastående modedesigner och designstrategier. Njut av och utforska original designverk av prisbelönta designers, konstnärer, arkitekter, innovatörer och märken över hela världen. Bli inspirerad av kreativa mönster.