Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Diamantring

The Rose Fountain

Diamantring The Rose Fountain är en diamantring inspirerad av formen hos en roterande rosfontän. Designen använder en roterande infattningsteknik som placerar stenarna längs en böjd linje som stiger likt en vattenpelare, så att ringen kan betraktas från alla vinklar. Den böjda arrangemanget ökar stenarnas ljusåtergivning och får den centrala diamanten att se större ut än i en konventionell infattning. Ringen är tillverkad av 18-karats vitguld och infattad med diamanter, och en rubin är placerad på ena sidan av ringskenan. Ringen mäter 30 gånger 15 gånger 35 millimeter.

Projektnamn : The Rose Fountain, Designers namn : ONESWEAR, Kundens namn : ONESWEAR.

The Rose Fountain Diamantring

Denna fantastiska design är en vinnare av silverdesignpris i mode-, kläder- och plaggdesigntävling. Du bör definitivt se den prisbelönta designerns silver-designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa mode-, kläder- och plaggdesignverk.

Dagens designteam

Världens största designteam.

Ibland behöver du ett mycket stort team av begåvade designers för att hitta riktigt bra mönster. Varje dag har vi ett tydligt prisbelönt innovativt och kreativt designteam. Utforska och upptäck original och kreativ arkitektur, bra design, mode, grafisk design och designstrategiprojekt från designteam över hela världen. Låt dig inspireras av originalverk av grand master designers.