Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Reklamkampanj

Find Some Time

Reklamkampanj För denna kampanj för distansutbildningstjänst visar trycken karaktärer som, även när de fastnar i en rutinsituation, hittar tid att studera. Med mycket humor och en touch av serietidningsstil ger designen ett fräscht och helt nytt angreppssätt för utbildningstjänster som håller på att bli massvaror. Illustrationerna gjordes först för hand. Sedan överfördes de till datorn som streckritningar för färgläggning, texturering och för att lägga till ljus, skuggor och volym, i ett minutiöst arbete som tog 2 (två) månader för illustratören att slutföra enligt våra önskemål.

Projektnamn : Find Some Time, Designers namn : Daniel da Hora, Kundens namn : Agência Um.

Find Some Time Reklamkampanj

This excellent design is a winner of golden design award in lighting products and fixtures design competition. You should definitely see the golden award-winning designers' design portfolio to discover many other new, innovative, original and creative lighting products and fixtures design works.

Dagens designteam

Världens största designteam.

Ibland behöver du ett mycket stort team av begåvade designers för att hitta riktigt bra mönster. Varje dag har vi ett tydligt prisbelönt innovativt och kreativt designteam. Utforska och upptäck original och kreativ arkitektur, bra design, mode, grafisk design och designstrategiprojekt från designteam över hela världen. Låt dig inspireras av originalverk av grand master designers.