Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Smyckesamling

Merging Galaxies

Smyckesamling Merging Galaxies smyckekollektion av Olga Yatskaer baseras på tre huvudelement, varav två är tillverkade i två olika storlekar, som representerar galaxer, planetsystem och planeter. Pjäserna finns i guld / lapis lazuli, guld / jade, silver / onyx och silver / lapis lazuli. Varje element har en nätverksformad design på baksidan, som representerar gravitationskrafter. På detta sätt förvandlas bitarna kontinuerligt medan de bärs, när elementen vänder. Dessutom skapas optiska illusioner genom fina graveringar, som om små ädelstenar sattes.

Projektnamn : Merging Galaxies, Designers namn : Olga Yatskaer, Kundens namn : Queensberg.

Merging Galaxies Smyckesamling

Denna bra design är en vinnare av designpris i förpackningens designtävling. Du bör definitivt se den prisbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa förpackningsdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.