Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Skänk

Asa

Skänk Detta projekt var inspirerat av en traditionell folkloristisk dekorativ skrift. Den presenteras med en kombination av röd, blå, blå-svart, grön, olja och khaki färger. Den är tänkt att användas som skänk såväl som ett prydnadsföremål både i moderna och klassiska hus. Den försöker förena tradition med modernt liv. Det visar vägen att minnas rötterna men också se in i framtiden. Det visar förvandlingen från något gammalt till något nytt. Enkelhet med en antydan av elegans.

Projektnamn : Asa, Designers namn : Xenofon Hector Grigorelis, Kundens namn : Grigorelis.

Asa Skänk

Denna fantastiska design är en vinnare av bronsdesignpris i arkitektur, byggnad och struktur designtävling. Du bör definitivt se den bronsbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa arkitektur-, byggnads- och strukturdesignverk.

Dagens designintervju

Intervjuer med världsberömda designers.

Läs de senaste intervjuerna och konversationerna om design, kreativitet och innovation mellan designjournalist och världsberömda designers, konstnärer och arkitekter. Se senaste designprojekt och prisbelönta mönster av kända designers, konstnärer, arkitekter och innovatörer. Upptäck ny insikt om kreativitet, innovation, konst, design och arkitektur. Lär dig mer om designprocesser för fantastiska designers.