Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Interaktiv Utställningspaviljong

AIRnemone

Interaktiv Utställningspaviljong Designen inspirerades av att titta på Pixars Finding Nemo. Konceptet vill att ni alla ska bli en clownfisk och designen som en stor havsanemon. Det är en paviljong som rör sig med luft eller något mänskligt ingrepp samtidigt som det inte har några fastställda gränser och fördefinierad form. Luft är det viktigaste elementet för alla biologiska enheter och den vill påminna oss om att vårt agerande alltid är kopplat till vår miljös atmosfär. Alla material i designen är återvinningsbara och kan återinstalleras i olika sammansättningar. Kom och interagera med AIRnemone, stora och små barn!!

Projektnamn : AIRnemone , Designers namn : Kevin Chu, Kundens namn : Daikin Air Conditioning and Ideat Contemporary Design Publication.

AIRnemone  Interaktiv Utställningspaviljong

Denna fantastiska design är en vinnare av silverdesignpris i mode-, kläder- och plaggdesigntävling. Du bör definitivt se den prisbelönta designerns silver-designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa mode-, kläder- och plaggdesignverk.

Dagens designteam

Världens största designteam.

Ibland behöver du ett mycket stort team av begåvade designers för att hitta riktigt bra mönster. Varje dag har vi ett tydligt prisbelönt innovativt och kreativt designteam. Utforska och upptäck original och kreativ arkitektur, bra design, mode, grafisk design och designstrategiprojekt från designteam över hela världen. Låt dig inspireras av originalverk av grand master designers.