Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Urtavleappar

TTMM is Everything

Urtavleappar Ttmm is Everything är ett konceptprojekt. Det är en samling urskivor designade för Watch PRO från CMF by Nothing. Det bygger på grafisk minimalism och enkelhet. Avsaknaden av onödiga element ökar informationens läsbarhet och är samtidigt kärnan i TTMM-produkterna. Denna samling består av tydliga och funktionella designer såväl som excentriska sådana som kräver djupare förståelse och tolkningsinsats. Alla projekt följer CMF's visuella riktlinjer i form av reducerad färgpalett och en stil baserad på rundade hörn och typsnitt gjorda av punkter.

Projektnamn : TTMM is Everything, Designers namn : Albert Salamon, Kundens namn : TTMM sp. z o.o..

TTMM is Everything Urtavleappar

Denna fantastiska design är en vinnare av bronsdesignpris i arkitektur, byggnad och struktur designtävling. Du bör definitivt se den bronsbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa arkitektur-, byggnads- och strukturdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.