Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Kopp

Sakura

Kopp Han designade Sakura för att effektivt använda trämaterial utan att slösa med naturresurser. Den symmetriska formen har böjda ytor som erbjuder en naturlig passform för båda händerna och den förstärker en vacker träådring. En fin finish på kanten skapar en mjuk räckvidd till munnen, som är handgjord individuellt av japanska traditionella hantverkare. Det vita och beige blandade repet är dekorerat som en mugghållare med en liten knuten ormknut är en accent av designen för att inte vara enkel.

Projektnamn : Sakura, Designers namn : Takanori Urata, Kundens namn : Sunsetclimax.

Sakura Kopp

This excellent design is a winner of golden design award in lighting products and fixtures design competition. You should definitely see the golden award-winning designers' design portfolio to discover many other new, innovative, original and creative lighting products and fixtures design works.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.