Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
E-läsare

Focus7

E-läsare Dedao Focus7 är en e-läsare skapad för läsare som värdesätter känslan av en tryckt bok. Ramen är tillverkad av aluminiumlegering formad genom CNC-bearbetning, och den anodiserade ytan är motståndskraftig mot halkning, nötning och korrosion. Formen påminner om en vikt boksida, en välbekant gest som används för att pausa läsningen. Den 7 tum stora E Ink-skärmen har antireflexglas och en fingeravtrycksavvisande beläggning. Vikten på 210 gram ligger nära en pocketbok, och den balanserade konstruktionen minskar belastningen på handleden. Förpackningen är fri från bläck och plast och tillverkad av nedbrytbar pappersmassa.

Projektnamn : Focus7, Designers namn : WIlliam Volcoff, Kundens namn : Dedao (Tianjin) Culture & Communication Co., Ltd..

Focus7 E-läsare

Denna fantastiska design är en vinnare av bronsdesignpris i arkitektur, byggnad och struktur designtävling. Du bör definitivt se den bronsbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa arkitektur-, byggnads- och strukturdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.