Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Butiksinredning

Scentbon Perfume

Butiksinredning Scentbon Perfume är en parfymbutik i Taipei, belägen i ett av stadens gamla affärskvarter. Entrédörren är tillverkad av järn och trä och länkar samman den moderna interiören med gatan utanför. Skyltfönstret släpper in naturligt ljus. Handtagen och skylten är tillverkade av spegelpolerat rostfritt stål, som reflekterar ljuset och grenarna från ett frangipaniträd i den främre trädgården. Två genomsiktliga hyllor i rostfritt stål visar upp mer än 240 dofter framför de ursprungliga tegelväggarna. Föremålen kan flyttas och bytas ut med lätthet, så att kunder och personal kan nå varje produkt direkt.

Projektnamn : Scentbon Perfume, Designers namn : Tai Chen, Kundens namn : Tai+Associates .

Scentbon Perfume Butiksinredning

Denna fantastiska design är en vinnare av silverdesignpris i mode-, kläder- och plaggdesigntävling. Du bör definitivt se den prisbelönta designerns silver-designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa mode-, kläder- och plaggdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.