Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Förpackning för mjölkte

Mix

Förpackning för mjölkte Nongfu Spring Mix är en limiterad presentask skapad för mjölkte som säljs via nätbutiker. Asken är formad som ett rött tigeransikte för att uppmärksamma det kinesiska tigerns år. Tigerns ögon har ersatts med virvelformer hämtade från innerförpackningen, vilka syftar på blandningen av äkta mjölk och te. När asken hålls hamnar konsumentens händer precis ovanför tigeransiktet, vilket skapar en lekfull interaktion. Konceptet bygger på en välkänd kinesisk barnramsa om att slå en tiger. Asken är tillverkad av papper med glansig laminering.

Projektnamn : Mix, Designers namn : Blackandgold Design (Shanghai) Co., Ltd., Kundens namn : Nongfu Spring Co. Ltd..

Mix Förpackning för mjölkte

Denna fantastiska design är en vinnare av silverdesignpris i mode-, kläder- och plaggdesigntävling. Du bör definitivt se den prisbelönta designerns silver-designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa mode-, kläder- och plaggdesignverk.

Dagens designintervju

Intervjuer med världsberömda designers.

Läs de senaste intervjuerna och konversationerna om design, kreativitet och innovation mellan designjournalist och världsberömda designers, konstnärer och arkitekter. Se senaste designprojekt och prisbelönta mönster av kända designers, konstnärer, arkitekter och innovatörer. Upptäck ny insikt om kreativitet, innovation, konst, design och arkitektur. Lär dig mer om designprocesser för fantastiska designers.