Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Stole

Deer Mesh

Stole Två lager extremt tunt hjortskinn förs samman och görs till ett nät. Meshdesignen gör stolen lätt, smidig och bekväm att bära. Lädret som används är ett hållbart material från viltproducenter i Nya Zeeland. En läderstol kan ge intryck av att vara het och tung, men det extremt fina läder- och meshdesignen löser detta problem. Istället anpassar sig lädret till huden och blir mjukt och smidigt med tiden. En speciell design har traditionellt bladguld från Kanazawa, Japans centrum för bladguldproduktion.

Projektnamn : Deer Mesh, Designers namn : KOHEI NISHINO, Kundens namn : SIXELEVENONE.

 Deer Mesh Stole

Denna bra design är en vinnare av designpris i förpackningens designtävling. Du bör definitivt se den prisbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa förpackningsdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.