Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Kafé och Skönhet

BE SIDE

Kafé och Skönhet För Funabashiya, som har en lång historia sedan 1805 som affär för arrowroot-mochi, ansåg formgivarna att det var viktigt att återgå till verksamhetens rötter och vårda dess långa historia. Därför integrerade de den ikoniska blåregnsbersån från deras flaggskeppsbutik i designen av hela entrén. Denna dynamiska entrédesign sticker inte bara ut i det lugna bostadsområdet i Aoyama och fångar uppmärksamheten, utan fungerar också som utesittplatser för kunderna.

Projektnamn : BE SIDE, Designers namn : Akitoshi Imafuku, Kundens namn : Funabashiya.

BE SIDE Kafé och Skönhet

Denna fantastiska design är en vinnare av bronsdesignpris i arkitektur, byggnad och struktur designtävling. Du bör definitivt se den bronsbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa arkitektur-, byggnads- och strukturdesignverk.

Dagens designteam

Världens största designteam.

Ibland behöver du ett mycket stort team av begåvade designers för att hitta riktigt bra mönster. Varje dag har vi ett tydligt prisbelönt innovativt och kreativt designteam. Utforska och upptäck original och kreativ arkitektur, bra design, mode, grafisk design och designstrategiprojekt från designteam över hela världen. Låt dig inspireras av originalverk av grand master designers.