Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Onlineproduktvideo

Zenfone 4 Max

Onlineproduktvideo Zenfone 4 Max produktvideo är en onlineproduktvideo skapad för lanseringskampanjen av en smartphone med batteri med hög kapacitet. Videon presenterar smartphonen som en följeslagare för utomhusaktiviteter och sport. Element av bollspel och planlinjer kombineras för att förmedla rörelse, tävling och lek i ett ljust och livligt tempo. Syftet är att uttrycka en energisk och deltagande anda samt att nå en ung publik. Videon är skapad med 3D-datorgenererad animation och renderad med grafikprocessorer.

Projektnamn : Zenfone 4 Max, Designers namn : Chung-Yu Huang, Kundens namn : Studio Behide.

Zenfone 4 Max Onlineproduktvideo

Denna bra design är en vinnare av designpris i förpackningens designtävling. Du bör definitivt se den prisbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa förpackningsdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.