Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Guld- och ädelstenshandelscentrum

Doji Tower

Guld- och ädelstenshandelscentrum Hanoi Doji Tower är ett handelscentrum för guld, ädelstenar och smycken i centrala Hanoi. Byggnaden kombinerar klassisk och modern stil i en diamantformad utformning. Den sex våningar höga basen är belagd med naturlig marmor. Från sjunde till sextonde våningen bildas ett stort diamantblock av tusentals specialtillverkade glasskivor, vilket skapar en distinkt ljuseffekt. Tornet har sexton våningar och tre källarplan, med en total användbar yta på nästan 19 000 kvadratmeter. De första fem våningarna rymmer ett köpcentrum för guld, ädelstenar och smycken.

Projektnamn : Doji Tower, Designers namn : Nguyen Thi Thu Thuy, Kundens namn : Doji Gold and Gems group .

Doji Tower Guld- och ädelstenshandelscentrum

Denna fantastiska design är en vinnare av bronsdesignpris i arkitektur, byggnad och struktur designtävling. Du bör definitivt se den bronsbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa arkitektur-, byggnads- och strukturdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.