Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Varumärkesidentitet

Women of Wonder University

Varumärkesidentitet Women of Wonder University är en varumärkesidentitet skapad för en tolv veckor lång kurs som förbereder kvinnor för framtida arbete och balans i livet. Identiteten sammanfogar de första bokstäverna i Women of Wonder till det korta ordet WoW, satt i fetstil. Rosa står för kvinnlighet och möjligheter, ljusblått för öppenhet och perspektiv, och mörkblått för förtroende och kunskap. Den färgade logotypen används mot vita bakgrunder, medan en vit logotyp används mot ljusstarka bakgrunder. Designen ger plattformen hög synlighet och energi.

Projektnamn : Women of Wonder University, Designers namn : Salvita Bingelyte, Kundens namn : Salvita Design.

Women of Wonder University Varumärkesidentitet

Denna fantastiska design är en vinnare av bronsdesignpris i arkitektur, byggnad och struktur designtävling. Du bör definitivt se den bronsbelönta designerns designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa arkitektur-, byggnads- och strukturdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.