Göra Ritning Till
Göra Ritning Till
Presentförpackning

Johnnie Walker Limited Edition

Johnnie Walker Limited Edition Presentförpackning

Presentförpackning Johnnie Walker Limited Edition är en presentförpackningsdesign för en whiskyflaska som lanserades till Midhöstfestivalen i Kina. Midhöstfestivalen är en viktig tid för familjeåterförening, så temana är hem, återförening och känslor. Designen hämtar inspiration från dörrar och fönster i traditionell kinesisk arkitektur. Ytterlådan öppnas som en dubbeldörr, som hålls stängd av en magnetknapp i mitten, och avslöjar flaskan inuti. Orkidéer, fjärilar och lyckobringande moln avbildas. Förgyllning och laserskärning används på lådan, och sandblästring har applicerats på flaskan.

Projektnamn : Johnnie Walker Limited Edition, Designers namn : Ofen Hu, Kundens namn : Diageo Foreign Wine Trading (Shanghai) Co., Ltd.

Johnnie Walker Limited Edition Presentförpackning

Denna utmärkta design är en vinnare av gyllene designpris i förpackning design tävling. Du bör definitivt se de gyllene prisbelönta designernas designportfölj för att upptäcka många andra nya, innovativa, originella och kreativa förpackningsdesignverk.

Dagens design

Fantastisk design. Bra design. Bästa design.

Dagens design

Bra design skapar värde för samhället. Varje dag har vi ett speciellt designprojekt som demonstrerar kompetens inom design. Idag är vi glada att visa upp en prisbelönt design som gör en positiv skillnad. Vi kommer att presentera mer fantastiska och inspirerande mönster varje dag. Se till att du besöker oss varje dag för att njuta av nya bra designprodukter och projekt från största designers världen över.

Marknadsför din design